KOSGEB Bilgileri

KOSGEB Girişimcilik Sertifikası Nasıl Alınır? (E-Devlet)

KOSGEB Girişimcilik Sertifikası Nasıl Alınır

KOSGEB Girişimcilik Sertifikası nasıl alınır, KOSGEB girişimcilik belgesi alma ve KOSGEB girişimcilik sertifikasını online e-devlet yoluyla alma yöntemi hakkında bilgilere yazımızın devamında yer vereceğiz. KOSGEB desteklerinden faydalanmak isteyen herkesin öncelikle bir girişimcilik belgesine yani KOSGEB Sertifikasına sahip olmaları gerekiyor. Önceki dönemlerde KOSGEB Sertifikası alabilmek için bulunduğunuz il veya ilçedeki İşkur binalarını ziyaret etmeniz, form doldurmanız ve ön bir mülakattan geçmeniz gerekiyordu. Burada bulunan memurlar sizin iş kolunuza ve sektörünüze göre başvurunuzu bir sıraya koyuyor ve bu sıra geldiğinde ise sizi KOSGEB kurslarına davet ediyordu. Ancak günümüz teknolojileri ve uygulamaları ile artık KOSGEB belgelerini alabilmek için E-Devlet üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz, üstelik çok basit yöntemler ile.

KOSGEB Girişimcilik Sertifikası Nasıl Alınır? Nedir?

KOSGEB desteklerinden faydalanabilmeniz ve hibe krediler alabilmeniz için KOSGEB Sertifikası sahibi olmanız gerektiğinizi yazımızın başında belirtmiştik. Peki bu sertifika nedir? Nasıl alınır? KOSGEB Sertifikası, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi adı altında düzenlenen kurslara katılan ve bu kursu devamsızlık göstermeden bitiren kişilere verilen bir sertifikadır. Bu kurslarda KOSGEB destekleri, KOSGEB desteklerinin nasıl alınacağına dair tüm bilgiler veriliyor ve kurs sonunda kendi iş planınızı oluşturabilecek seviyeye geliyorsunuz. Kurs bitiminde ise katılımcı olduğunuza dair ve kurs sonrasında tüm KOSGEB desteklerinden yararlanacağınıza dair bir belge yani KOSGEB Sertifikası‘nın sahibi oluyorsunuz. KOSGEB sertifikası için başvuru detaylarını ise yazımızın devamında vereceğiz.

KOSGEB Girişimcilik sertifikası nasıl alınır

  • Yukarıda görmüş olduğunuz resim, kurs bitiminde verilecek olan KOSGEB Sertifikası’nın bir örneğidir. Bu sertifika sayesinde katılımınız doğrulanacak ve devamında KOSGEB desteklerinin tamamından faydalanmanız için hak sahibi olmuş olacaksınız.

KOSGEB Girişimcilik Sertifikası Nasıl Alınır?

KOSGEB desteklerinden faydalanabilmek için öncelikle bir KOSGEB Sertifikası sahibi olmanız gerektiğinden bahsetmiştik. Peki bu sertifikayı nasıl alabilirim? KOSGEB Sertifikası almak ücretsiz midir? Evet, KOSGEB Sertifikası almak ücretsizdir. Sadece sertifika değil, katılmış olduğunuz kurslarda ücretsiz olacaktır. Bunun haricinde kurslara katılım yapabilmek için öncelikle şehrinizde bulunan KOSGEB Müdürlüklerini ziyaret edebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Eğer KOSGEB Müdürlükleri hakkında bilgi sahibi değilseniz KOSGEB Müdürlükleri isimli bölümümüzden detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden KOSGEB Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle yapmanız gereken bir E-Devlet şifresi sahibi olmak. Eğer mevcutta kullandığınız bir E-Devlet şifreniz varsa direkt olarak giriş yapıp Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başvurusunda bulunabilir ve ilgili tarihlerde kurslara katılım sağlayabilirsiniz. E-Devlet ana sayfasından KOSGEB hizmetlerini bulabilir ve Uygulamaya Git butonlarını kullanarak da bu başvuruları kolaylıkla yapabilirsiniz. Altta yer alan bağlantıları kullanarak da direk giriş yapabilir ve başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

E-Devlet: Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvurusu

 

Yazar Hakkında

Mertcan Kahraman

Leave a Comment